Де обміняти порвание гроші? ветхість купюр | vse-credity.com.ua ©

Де обміняти порвание гроші? ветхість купюр

2018-11-06

Де обміняти порвані гроші? Якщо купюра зносилася, а номінал великий? Щодня ми стикаємося з проблемними грошима. Особливо страждають дрібні номінали: гривня, дві, п'ять. За їх долю особливо не переживають - просто заклеюють “рану” липкою стрічкою. Такі постійно передають як здачу в автобусі, на ринку. А якщо порвалися 500-гривневі купюри? Не поспішайте панікувати: вони не втратили колишньої цінності і їх можна замінити. Поки банкноти цілі на 55%, проблем зі встановленням автентичності не виникне. Термінали повинні приймати гроші в такому стані

Чи приймуть гроші на обмін?

Loany (Лоани) Dinero (Дінер) Cashpoint Море Грошей Глобал Кредит ФКС (Fksm.com.ua) Фінансово Кредитний Супермаркет Ваша Готівочка Кредит Каса Кредитон (crediton.ua) Finhub (Финхаб) Топ Кредит Жираф E-groshi MyWallet (Травень валет) eCredit Pozika.com.ua (Позыка)

У кожній країні свій регламент про грошовий оборот. В Україні, будь-який супермаркет і банк, повинні приймати банкноти навіть у старому стані. Ось список, за яким кваліфікують гроші:

 • Не платіжні купюри - ними не можна розплачуватися з людьми.
 • Платіжні купюри - можна оплачувати платежі. У свою чергу, поділяються на: придатні (готові до використання) і старі (можуть використовуватися до того періоду, поки не опиняться в банку. Потім, співробітники вилучають їх з обороту грошових коштів).

Ознаки ветхості

Де обміняти порвані гроші? Як зрозуміти, що це необхідно? Очевидно, що замінити можна або розплатившись за покупку в супермаркеті, або віднести в Національний банк. В цій організації змінюють швидко і безкоштовно, відразу ж утилізуючи старі. Список, що характеризує старість:

 • Наявність яскраво виражених брудних плям жиру. Зміна кольору грошових знаків, жовтуватий відтінок. Зниження чіткості більш ніж на 10%;
 • Рвані місця, дбайливо заклеєні скотчем. Розрив всередину, більше четвертої частини банкноти;
 • 0,4 і більше мм отвору;
 • Відірвані або стерті Краї, що зменшують гривню на 3 мм;
 • Відірвані кути;
 • Велика потертість, складно визначити номінал;
 • Сторонні підписи і штампи.

Щоб грошовий знак прийняли, його ціла площа повинна бути трохи більше половини (55%). В іншому випадку, він не підлягає обміну. Така послуга на території України повністю безкоштовна. Заміну видають відразу ж. Якщо касир не хоче міняти гроші, посилаючись на низький знос, настоюйте: він зобов'язаний це зробити, за законом від НБУ № 502, який регулює цю процедуру.

Коли обмін не можливий

Де обміняти порвані гроші? Тепер, це стало ясно, але не зрозуміло одне: в яких випадках звертатися до державного банку не має сенсу? У випадках, якщо купюри зіпсували навмисно. Наприклад:

 • Написали лайливі слова і образливі вирази.
 • Спеціально розфарбували ручкою, олівцем, губною помадою (у кого на що вистачить фантазії).
 • Гроші, які світяться при підсвічуванні ультрафіолетом (ймовірно, ними користувалися правоохоронні системи).
 • Порізані ножицями.

Іноземна валюта

На Жаль, але, якщо постраждав грошовий знак іншої держави, на безкоштовний обмін розраховувати не варто. Розплачуватися такими не можна, а процедура повернення старої, і отримання нової, називається інкасо. За неї потрібно платити близько 20% від загальної суми.

Комісія знімається за утилізацію. Банк бере на себе відповідальність передати зіпсовані гроші в країну походження. Тому, процедуру інкасо можна провести не скрізь. Крім того, на руки гроші практично ніде не видають відразу. Доводиться чекати не один місяць, поки банкноту обміняють, а іншу направлять натомість.

Підводячи підсумок, рекомендуємо не брати з чиїхось рук відверто пошкоджені купюри. Здати гривню - можливо, навіть якщо вона пристойно зіпсована. З доларом або євро доведеться неабияк повозиться-така валюта всього лише гість в нашій країні.

Схожі статті

Всі статті